Бережіть ліс – своє майбутнє !

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

З лісу ми отримуємо харчові продукти (ягоди, гриби, лікарські рослини), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, також ліс сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.

Разом з тим, кожного року знищуються мільйони гектарів лісів. Згідно з даними ООН площа лісів щорічно зменшується на 25 мільйонів гектарів, що складає 1% від наявних сьогодні лісів.

Особливо великої шкоди завдають лісам пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній родючий шар ґрунту. Можна тільки здогадуватися про джерела цих підпалів (діти ради забавки, дорожні служби, щоб полегшити собі працю прибирання …), однак факт залишається фактом, важкі метали та інші токсичні речовини, в тому числі і канцерогенні, які цілий рік накопичувались в придорожній рослинності, зараз, при її згорянні, вивільняються в повітря і становлять загрозу для здоров’я людей.

Отже основна причина виникнення пожеж – порушення протипожежних правил людьми, які перебувають у лісі.

З огляду на це, пам'ятайте:

Не кидайте в лісі недопалки!

– Не паліть багаття поблизу дерев!

– Розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього!

– Місце розпалювання вогню обкладіть камінням чи обсипте землею (піском)!

– Не залишайте вогнище без нагляду!

– Наприкінці обов'язково залийте вогнище водою, або засипте землею чи піском!

– Не будьте байдужі до незаконних знищень зелених насаджень.

– Зробіть свій власний внесок у озеленення планети: саджайте дерева та рослини!

Традиційно на Тернопільщині пройшла акція «Майбутнє лісу в руках», яка залучає всіх без винятку громадян, учнівську та студентську молодь до посадки лісу та вкотре наголошує на важливості та ролі лісів в житті кожної людини.

За ці роки Акція набула масштабності на Тернопільщині й надбала немало прихильників-природолюбів, які щороку долучаються до посадки тернопільських лісів.

Метою проведення Акції є не лише посадка лісокультур, а й обмін інформацією між її учасниками. Не лише фізично попрацювати, а й корисного почерпнути для себе – покликано Акцією. Зокрема, чимало дізнатися про особливості посадки різних лісових культур, навчитися правильно садити дерева, вірно вибирати ту чи іншу породу дерев для своїх потреб та побачити майстер-клас із посадки дерев від досвідчених лісівників, почути чимало корисних порад із правильного вибору тієї чи іншої культури для посадки на своїй присадибній ділянці виходячи зі складу грунту – все це з користю для себе і для навколишнього середовища.

Значну увагу під час проведення акції приділяють юним природолюбам – школярам загальноосвітніх шкіл, які співпрацюють із лісівниками, а також членам учнівських шкільних лісництв, які не лише садять лісові культури, а й залучаються лісівниками до всіх етапів лісокультурних робіт – від збору насіння до догляду за молодим лісом. Добрі сходи є не лише серед посаджених учнівською юнню лісових ділянок, а й самих юних учасників Акції, адже у деяких із них вибір майбутнього професійного фаху випав саме на лісівничий.

Що ж до підсумків акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», то цьогоріч вона розпочалася дещо раніше, ніж у попередні роки. Свої корективи внесла природа, тож замість 21 березня, коли весь світ відзначає Міжнародний день лісів, Акція стартувала на десять днів раніше.

Станом на 21 квітня ц.р. у рамках Акції посаджено 26 гектарів лісів, зокрема,3 га– методом посіву жолудя дуба звичайного, а також проведено посадку нових лісів нап’ятигектарнійплощі.

Всього до Акції долучилося понад 420 осіб, з них понад 230 школярів.

Статтю підготувала: методист ТОЦЕНТУМ Дулеба Уляна Василівна

Кiлькiсть переглядiв: 1132

Коментарi